Навігація
Посилання


Країни регіону розташовані на території п-ова Індокитай і численних островах Малайського архіпелагу. До Південно-Східної Азії належать Бруней, В’єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М’янма, Сінгапур, Східний Тімор, Таїланд, Філіппіни.

Соціально-економічний розвиток більшості країн регіону має багато спільного, хоча є розвинуті держави (Сінгапур) або постсоціалістичні (В’єтнам). На межі XX—XIX століть більшості країн завдяки швидкому економічному зростанню вдалося подолати економічну відсталість. Із 70-х років XX ст. країни регіону взяли курс на формування сучасних ринкових інститутів і структурну перебудову економіки, орієнтованої на потреби світового ринку. Унаслідок цього чільне місце у господарському комплексі країн посідають, крім паливно-сировинної індустрії, трудомісткі галузі обробної промисловості. Малайзія, Таїланд, Філіппіни та Індонезія належать до нових індустріальних країн другої хвилі.

За модель розвитку країни АСЕАН обрали японський шлях розвитку із залученням останніх досягнень НТР та їх швидке впровадження в життя. Так, із 80-х років XX ст. У країнах АСЕАН кожні три роки поновлюють устаткування, яке використовується для НДДКР у промисловості. Водночас удвічі знижено оподаткування інвестицій на наукові дослідження у цій сфері. Так, Сінгапуру належать високі показники застосування роботів у промисловості.


загрузка...