Навігація
Посилання


Українська культура в європейському контексті

Підтримка розвитку кінематографії.


Формування основних засад ефективного функціонування національної кінематографії та створення необхідних умов для гармонійного розвитку вітчизняної кіноіндустрії на сьогодні є одним із найактуальніших питань культурної політики.

Серед її основних завдань — реформування структури державного управління в галузі кінематографії, перехід до продюсерської системи кіновиробництва, поліпшення кінообслуговування населення, зокрема забезпечення доступу жителів невеликих міст і сіл до національного кіномистецтва, забезпечення належного контролю розповсюдження і демонстрування фільмів на кінотелевідеоринку України.

Реалізація державної політики в галузі кінематографії, створення умов для розвитку національного кіномистецтва, здійснення державного управління і контролю у сфері кінематографії покладено на Міністерство культури і туризму. Йому підпорядковані державні кіностудії та Національний центр Олександра Довженка. Управління кіноорганізаціями, що перебувають у комунальній власності (кіновідеопрокатні підприємства, районні дирекції кіновідеомережі, кінотеатри), здійснюють місцеві органи управління кінематографією.

На початок 2006 року в Україні нараховувалось 3330 демонстраторів фільмів, із них 796 кінотеатрів та 2534 сільських кіноустановок. Фактично працювало 1960 демонстраторів фільмів — 681 кінотеатр та 1279 кіноустановок.

Вітчизняна кінематографія підтримується державою шляхом фінансування кіновиробництва за державним замовленням та часткового — дотування з місцевих бюджетів кінопрокату й кінообслуговування населення. На відміну від книгодрукування для підприємств кіногалузі не застосовуються податкові пільги.


загрузка...