Навігація
Посилання


Географія

2.8. Значення карти в житті та господарській діяльності людини


Географічні карти містять у собі величезний науковий матеріал. Вони є джерелом знань. Вдумливе вивчення фізичної карти дає загальне уявлення про всю природу території. Тому для практичної мети потрібні детальні карти рельєфу, ґрунтів, рослинності, кліматичні та ін.

На основі вивчення карт ведуться розвідування корисних копалин, роботи з проектувань і будівництва залізниць, автомагістралей, трубопроводів, водних споруд тощо.

Економічні карти відображають господарство території, дають різноманітну його характеристику або часткову — однієї певної галузі (наприклад, промисловості). За допомогою карт проводиться детальне вивчення території для правильного географічного розміщення промисловості та сільського господарства, будівництва складних підприємств. Проектування господарського будівництва, які здійснюють десятки науково-дослідних інститутів, пов´язані із розробкою різноманітних і складних карт.

Економічні карти використовуються при техніко-економічному проектуванні та плануванні. У сільському господарстві за допомогою карт оцінюється природно-ресурсний потенціал, здійснюється меліорація, розглядаються питання економічної ефективності розвитку і розміщення.

Карти використовуються в навігації морських і річкових суден, літаків, космічних кораблів. Незамінні карти у військовій справі. Вони — надійні путівники у туристичних походах і пішохідних маршрутах. Карти є незамінним посібником для шкільного навчання.


загрузка...