Навігація
Посилання


Географія

5.17. Значення клімату в господарській діяльності людини


На відміну від погоди, клімату властива певна сталість. Відповідно до умов зволоження клімат розрізняють аридний і гумідний. Залежно від дії певного типу повітряних мас — морський і континентальний. Для характеристики клімату використовують також поняття макроклімат та мікроклімат. Макроклімат — клімат Землі в цілому або великих територій (природних зон, материків, океанів та їхніх частин). Мікроклімат — кліматичні умови невеликої території (наприклад, міста).

Клімат впливає на різні природні процеси і господарську діяльність людини. Він зумовлює живлення і режим рік, озер, боліт, впливає на життя морів і формування рельєфу суші. Залежно від клімату утворюються певні гірські породи, формуються ґрунти, рослинність.

Зміна клімату впливає на діяльність різних галузей господарства і життя людей. Від посухи, наприклад, страждають мільйони людей. У деяких тропічних районах тропічні циклони знищують врожаї культур на значних площах. Риболовство також дуже залежить від коливання клімату. Зміна клімату впливає на використання транспорту, споживання енергії та ін.

У межах великих міст зменшується швидкість вітру, проте особливості забудови та озеленення міст, наявність водних об´єктів, термічні відмінності між окремими районами та приміською зоною зумовлюють формування місцевих циркуляцій атмосфери. Цей фактор враховується у містобудуванні.


загрузка...