Навігація
Посилання


Географія

17.3. Сучасний адміністративний поділ


Україна складається з 24 адміністративних областей і Автономної Республіки Крим. Київ і Севастополь мають особливий статус міст республіканського підпорядкування і за наданими їм правами близькі до адміністративних областей. Київ — столиця нашої держави, і її права визначаються спеціальним законом про столицю.

Адміністративні області і Автономна Республіка Крим поділяються на райони. Всього Ух в Україні станом на 1 січня 1999 року було 490. Найбільше районів у Вінницькій області — 27, найменше — у Чернівецькій —11.

В Україні нараховується 456 міст. Найбільші з них мають республіканське, та обласне значення. Таких населених пунктів в Україні 178. Найбільші міста поділяються на райони. Всього їх 118. Найбільше районів у Києві. Окремими адміністративно-територіальними одиницями в нашій країні є селища міського типу. їх в Україні 886. Найбільше селищ міського типу В Донецькій області — 131.

Таких адміністративно-територіальних одиниць, як сільські населені пункти, в Україні найбільше. Їх число дорівнює 28585. Найбільше сіл у Львівській області — 1849.


загрузка...