Навігація
Посилання


Географія

17.5. Місце України на політичній і економічній карті світу


Територія України розташована у Східній Європі. За площею наша країна є найбільшою державою Європи, за чисельністю населення вона посідає п´яте місце. Україна має величезний природно-ресурсний потенціал для економічного розвитку і перетворення в економічно найпотужнішу державу Європи. Зарубіжні експерти вважають, що агропромисловий комплекс України здатен прогодувати, за умови передачі землі в приватну власність і створення фермерських господарств, близько 1 млрд осіб.

Україна — індустріально-аграрна країна зі значними економічними ресурсами. Частка нашої держави у світовому виробництві промислової і сільськогосподарської проду к w її перевищує 1 %. Водночас кількість її населення становить менше 1 % від населення планети.

Україна посідає перше місце в світі за збором цукрових буряків і соняшнику. Крім того, за абсолютними розмірами видобутку сировини і виробництва деяких видів продукції Україна входить до десятки найбільших виробників. Це стосується видобутку залізної і марганцевої руди, вугілля, збору картоплі й зерна, виробництва електроенергії, цементу, м´яса, олії та деякої іншої продукції. Отже, є всі передумови для того, щоб Україна зайняла належне місце у світовому економічному співтоваристві.

Участь України у світовому географічному поділі праці не можна обмежувати лише продукцією гірничо-видобувної промисловості чи АПК. Наша держава належить і до групи країн — світових лідерів у ви пуску деяких видів продукції машинобудування. Ці країни дуже пишаються тим, що вони здатні виробляти ту продукцію" яку під силу випускати лише 5— 9 країнам світу. Цим же по праву можемо пишатися і ми — українці.

Так, Україна входить до світових лідерів за випуском ракет-носіїв, космічних апаратів, електрозварювального устаткування, атомних ліхтеровозів, військових суден, літаків тощо.

За рівнем розвитку авіакосмічного комплексу Україна в Європі посідає провідне місце

разом із Францією. Ракетоносії типу "Циклон" і "Зеніт", визнано найкращими у світі. Україна виготовила найбільший у світі літак "Мрія". Все це вказує на необмежені потенційні можливості нашої держави, щоб посісти провідне місце на політичній і економічній карті Європи й усього світу.


загрузка...