Навігація
Посилання


Геродот був першим серед людей, хто перетворив сукупність переказів, міфів, балад на науку під назвою „Історія". Це слово в перекладі з давньогрецької означає „оповідь про те, чого дізнався". Він був переконаний, що в далекому минулому, у глибині тисячоліть, реальність перетворюється на казково прекрасну легенду. Він був закоханий у це далеке, недосяжне минуле і прагнув оспівувати його всією силою свого таланту. І нині, скромний автор цієї скромної книги, який живе серед вас, шановні читачі, пишається своєю причетністю до великої науки історії. Життя багато разів давало мені можливість переконатися в справедливості слів М.Г. Чернишевського, який сказав: „Можна не знати десятків наук і при цьому лишатися освіченою людиною. Але не любити історію може лише людина, яка абсолютно не розвинена розумово."

Тому мета цієї книги - допомогти полюбити історію якомога більшій кількості людей, переважно тим, для кого історія не стала професією. Тому автор прагнув уникати надмірного обтяження тексту деталями і подробицями, у які заглиблюються лише історики. Автор запрошує вас, шановні студенти, абітурієнти, учні старшокласники, просто допитливі й цікаві читачі, поринути зі мною в далеке минуле - туди, де залягають витоки людини і людського суспільства. Звісно, в межах однієї книги неможливо охопити весь обсяг історичних процесів, усю сукупність подій. Тому ви не знайдете в цій книзі тем з історії країн Далекого Сходу, історії народів американського континенту. Поставтеся до цієї книги не як до навчального посібника, а як до провідника у минуле. Автор спробував створити у читача суцільне уявлення про плин історичного процесу. Сподіваюся, це полегшить і зробить приємним ваше поглиблене знайомство з всесвітньою історією. Звісно, зі шкільного курсу ви почерпнули багато інформації. У вас уже є підґрунтя для історичних знань. Спираючись на ці знання, ви значно полегшите вивчення матеріалу цієї книги.

Щоб перевірити, як ви зрозуміли матеріал чергової лекції, раджу вам звертати увагу на контрольні запитання, які містяться після кожної теми. Список літератури, до якої можна звернутися за додатковою інформацією з кожної теми, міститься також після тексту кожної лекції. Наприкінці книги знаходиться загальний список навчальної та наукової літератури, яка полегшить вивчення курсу. Пояснення до специфічних понять, особливих термінів та посилання на авторів деяких відомостей розміщені наприкінці кожного розділу.

Отже, запрошую вас іще раз пройти з людством увесь шлях, від початків до сучасності.


загрузка...