Навігація
Посилання
Изготовление ворот металлических гаражных: как сделать гаражные ворота pmk-spb.com.


Всесвітня історія

3. Наслідки завоювань Александра Македонського


Александр Македонський, якого нащадки назвали Великим, прожив неповних 33 роки. Та за своє коротке життя він здійснив так багато, що його звершень за інших умов вистачило б на кілька поколінь. Його життя було схожим на казку, не випадково його потім оповили легендами.

Майже юнаком розпочав він великий похід на Схід, розміри і значення якого він мабуть і сам тоді не розумів. Він зайшов туди, де до нього не ступала нога європейця. Александр не був простим завойовником. Уявлення про рівність людей підказало йому ідею світової держави, в якій не буде переможців чи переможених. І це не було марною мрією. Для Александра взагалі не існувало різниці між мріями та дійсністю. З полум´ям пристрасті і великим відчуттям реальності від став проводити свої плани у життя і помер у той момент, коли споруда ледь почала зростати над фундаментом. Після смерті Александра його монархія розпалася - надто строкатою і нестійкою вона була. Не залишалося людини, яка хоча б віддалено могла зрівнятися з Александром.

З його монархії на Сході виросли нові держави зі змішаним гре-ко-східним населенням. Торгові путі, створені Александром, засновані міста стали базою високого розвитку економічного та культурного життя. Уся подальша історія рушила у напрямах, визначених Александром. Римська держава, монархія Сасанидів і держава арабів склалися з уламків монархії Александра і продовжували розвиватися шляхами, прокладеними під час великого походу македонців на Схід.


загрузка...