Навігація
Посилання
http://ковканалермонтова.рф где можно мангал купить.


Всесвітня історія

1. Причини зіткнення Рима з Карфагеном


Підкоривши собі південь апеннінського півострова, Римська республіка поширила свої кордони до Мессінської протоки, яка відокремлювала землі південного півострова Бруттія від Сицилії. Грецькі колонії на Сицилії на IV-III ст. до н.е. перетворилися на квітучі міста, що викликало заздрість войовничих сусідів і, зокрема, Рима.

Захопивши Апеннінський півострів, Рим став втручатися у сицилійські справи, що зачіпляло інтереси перш за все Карфагена, який розглядав Сицилію як зону свого впливу. До 272 р. до н.е. Рим з Карфагеном перебували у мирних стосунках. Та зазіхання Рима на Сицилію неминуче наближало воєнний конфлікт між двома сильними хижаками, тим більше що двом великим державам, які претендували на монополію у морській торгівлі, поступово ставало тісно на Середземному морі. Лишалося чекати тільки відкритого зіткнення зовнішньополітичних інтересів двох сусідів, щоб прихована неприязнь переросла у ворожнечу.

У 272 р. до н.е. під час облоги римлянами Тарента - грецького міста на півдні Апеннінського півострова, карфагенська ескадра увійшла в тарентійську гавань і спробувала десантом з моря захопити місто. Але ця спроба перехопити здобич з-під носа колишнього союзника зазнала невдачі. Тарентійці воліли здати місто римлянам. Карфаген приніс вибачення Риму за це непорозуміння, та від колишніх дружніх відносин не лишилося й сліда. Назрівало відкрите зіткнення.


загрузка...