Навігація
Посилання


Всесвітня історія

5. Наслідки буржуазної революції


На Півночі після скинення Філіппа II, на основі Утрехтської унії утворилася Республіка Об´єднаних провінцій. Буржуазія та купецтво Голландії та Зеландії успішно скористалося перепочинком, якого надало їм повстання 1576 р. Економіка північних провінцій пішла на підйом.

Улітку 1584 р. принца Оранського було вбито найманим вбивцею. Вільгельм Оранський за життя являв собою політичний союз між буржуазією та кальвіністським дворянством. Його сходження з політичної арени не мало серйозних наслідків для долі Республіки. Головнокомандувачем півночі став син Оранського Моріц На-сауський. Але Англія і Франція відмовилися від пропозиції визнати суверенність Нідерландів. Урешті уряд Республіки вирішив стати незалежним. У 1609 р. Іспанія визнала незалежність північних провінцій. Амстердаму відкривалася дорога для процвітання. За угодою 1609 р. визнавалася перемога революції на півночі. Маленький народ переміг у боротьбі з найсильнішою феодальною державою.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Бааш Э. История экономического развития Голландии в XVI -XVIII вв. - М., 1949.
  2. МотплейДЛ. История Нидерландской революции и основание Республики Соединенных провинций. - СПб., 1865-1866. -Т. 1-2.
  3. Пиренн А. Нидерландская революция. - М., 1937.
  4. Чистозвонов АЛ. Нидерландская буржуазная революция в XVI в. - М., 1958.
  5. Чистозвонов А.Н. Становление государственного строя Республики Соединенных провинций // Средние века. - М., 1987. -Вып. 50.

загрузка...