Навігація
Посилання


Економічний аналіз

8.5. Аналіз фінансових результатів та інших видів діяльності


Аналіз фінансових результатів та інших видів діяльності зводиться в основному до вивчення динаміки і причин отриманих збитків і прибутку по кожному конкретному випадку.

Збитки від виплати штрафів виникають у зв´язку з порушенням окремими службами договорів з іншими підприємствами, установами й організаціями. При аналізі встановлюються причини невиконання зобов´язань і вживаються заходи для запобігання допущених помилок.

Збитки від списання безнадійної дебіторської заборгованості звичайно виникають на тих підприємствах, де постановка обліку і контролю за станом розрахунків знаходяться на низькому рівні.

Прибутки (збитки) з минулих років, виявлені в поточному році, також свідчать про недоліки в бухгалтерському обліку.

Особливу увагу заслуговують доходи по цінних паперах. Підприємства — власники цінних паперів одержують доходи у вигляді дивідендів. У процесі аналізу вивчається динаміка дивідендів; курс акцій;чистий прибуток, що припадає на одну акцію; встановлюється темп росту чи зниження.

Після закінчення аналізу розробляються конкретні заходи на попередження і скорочення збитків від позареалізаційної діяльності.


загрузка...