Навігація
Посилання


Практикум з англійської мови

§ 4. ПРИКМЕТНИК (THE ADJECTIVE)


Прикметник — це частина мови, що виражає ознаку, якість або властивість особи чи предмета та відповідає на запитання: Який? Яка? Яке?: big (великий), new (новий), good (гарний).

В реченні виконують функцію означення або предикатива: The green pen is on the table. (означення) (Зелена ручка лежить на столі.) The pen is green. (предикатив) (Ручка — зелена.)

Прикметники в англійській мові, на відміну від української, не змінюються ні за числами, ні за родами, ні за відмінками.

Єдиною змінюваною формою прикметника є форма ступенів порівняння. Так само, як і в українській формі, так і в англійській мові, розрізняють три ступені порівняння:

Звичайний ступінь (або нейтральний) (Positive Degree) — вказує на якість окремого предмета або особи, безвідносно до інших:

big (великий), interesting (цікавий).

Порівняльний ступінь (Comparative Degree) — вказує на те, що особа або предмет має більший чи менший ступінь якості у порівнянні з іншим (порівнюються два предмети або особи):

bigger (більший), more interesting (більш цікавий).

Найвищий ступінь (Superlative Degree) — вказує на максимальну характеристику якості предмета або особи у порівнянні із багатьма предметами або особами:

the biggest (найбільший), the most interesting (найцікавіший)


загрузка...